Dok je hladno i dok pada snijeg, može se od njega stvoriti značajan snježni sloj na krovu , koji dodatno bitno opretećeuje krov. Neposredno iznad krovnog pokrivača može se stvoriti sloj od 10-20 cm debelog leda, djelimično zbog niskih temperatura u tavanu ispod krovnog pokrivača, a djelimično zbog termoizolacionih svojstava snega.
Kada se promene vremenske prilike, i otpočne topljenje, na tavanu se isto povišava temperatura, što utiče i na zagrijavanje krovnog pokrivača. Pod uticajem više spoljne temperature stvara se vodeni sloj između krova i snježnog pokrivača.Voda predstavlja idealnu kliznu površinu za krovni pokrivač, i tako se-ako ne naiđe na neku prepreku-cjelokupna količina snijega poput lavine survava na zemlju.
Da se to ne bi desilo, potrebno je postaviti snegobrane, ili metalne snjegobrane. Snjegobrani u stvari sjeku snježnu masu na režnjeve koji kasnije u manjim komadima padaju na zemlju.Ukoliko želimo da u potpunosti spriječimo padanje snježnih nanosa sa krova na prolaznike nužno je postaviti dopunske sisteme za hvatanje snijega( linijski sistem za snijeg).
Detaljna uputstva za postavljanje snjegobrana potražite u informacijama o primjeni naših proizvoda.
Više informacija https://wienerberger.ba.